نرم افزار Autodesk Navisworks

نرم افزار بازبینی و رفع مشکلات پروژه های ساختمانی پیش از تولید ساختمان ، برنامه  Autodesk Navisworks: این برنامه به منظور بازبینی پروژه های ساختمانی تولید شده است که به مهندسان معمار و مدیریت پروژه امکان حصول اطمینان از نتایج مورد انتظار پروژه را می دهد ، Navisworks Manage با استفاده از قابلیت های گوناگون مدل ساختمان را تهیه کرده و به بررسی و کشف مشکلات ساختمان پیش از تولید آن و یا در حین ساخت یاری می رساند . به همین دلیل استفاده از آن سبب صرفه جویی بزرگی در زمان و هزینه خواهد گردید ، همچنینNavisworks Manage از مدل اطلاعاتی ساختمان ( Building Information Model و یا BIM ) و همچنین مدل سه بعدی ساختمان به خوبی پشتیبانی می کند .

برخی از قابلیت های نرم افزار Navisworks Manage 2013 : دارای امکانات ساده و محاوره ای به منظور بازبینی و مصور سازی پروژه ها دارای مجموعه کامل امکانات مورد نیاز جهت طراحی امکان کار گروهی بر روی پروژه ها کاهش چشم گیر هزینه های پروژه از طریق شبیه سازی آن امکان کار با دیگر نرم افزار های Autodesk قابلیت سازمان دهی اجزای یک مدل هماهنگی کامل با نرم افزار Revit امکان وارد کردن اطلاعات مربوط به هزینه ها جهت هزینه یابی پروژه امکان شکستن کارها به والد و فرزند امکان همکاری و تبادل داده ها با نرم افزارهای مدیریت پروژه همچون Microsoft Project و Primavera امکان گروه بندی مشکلات و برخورد های پروژه امکان توسعه و برنامه نویسی برخی ویژگی های جدید در زمینه یافتن مشکلات افزوده شدن ویژگی های بررسی Real-Time و . . .

امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز برای نصب و استفاده از این نرم افزار: سیستم عامل مورد نیاز ویندوز های سون ، ویستا و یا XP Intel® Pentium® 4 or AMD Athlon™ 3.0 GHz (or higher) with SSE2 technology حداقل حافظه RAM مورد نیاز 512 مگابایت ( میزان رم پیشنهاد شده 2 GB ) حداقل 18 گیگابایت فضای خالی جهت نصب این نرم افزار Direct3D 9® and OpenGL® capable graphics card with Shader Model 2